akuut_6.jpg

Akuutpsühhiaatria keskus

Tutvustus

Psühhiaatriakliiniku akuutpsühhiaatria keskus paikneb psühhiaatriakliiniku B korpuse 1. korrusel. Meil on 35 voodikohta 1-3 kohalistes palatites. Osakond on liigendatud kolmeks üksteisest eraldatud osaks.

Meie eesmärgiks on tagada võimalikult efektiivne ja mitmekülgne ravi, mis aitaks kiiresti seisundi stabiliseerida, edaspidi aga inimesel ühiskonnas võrdväärselt teistega funktsioneerida. Selleks pakume kaasaegset ravilähenemist, aga ka pereteraapiat, grupiteraapiat ning individuaalset psühhoteraapiat. Koostöös Anestesioloogia ja intensiivravi kliinikuga on loodud elektrokonvulsiivravi võimalus kolmel korral nädalas.

Teenindame esmajoones vältimatut abi vajavaid haigeid, aga ka plaanilisi haigeid, pakume laiemalt 3. tasandi eriarstiabi. Osakonnas viibivad patsiendid sõltuvalt seisundist nii tahtest olenematu ravi otsuse (Tahtest olenematu ravi) kui ka ravilepingu alusel.

Pakume abi eelkõige järgmiste seisundite puhul:

  • Esmased psühhootilised häired
  • Kroonilised psühhootilised häired
  • Orgaanilised psüühikahäired
  • Tüsistunud alkoholvõõrustusseisundid
  • Bipolaarsed häired
  • Diferentsiaaldiagnostilised seisundid
  • Statsionaarsed kohtupsühhiaatrilised ekspertiisid 

Ravimeeskonda kuuluvad 4 psühhiaatrit; 2 psühholoogi-pereterapeuti, sisearst, sotsiaaltöötaja; õed, hooldajad, tegevusjuhendajad, residendid. Suurem osa õdesid omavad psühhiaatriaõe kutset. Korraga on keskmiselt tööl 6 õde ja 3 hooldajat.

Oleme Tartu ülikooli arstiteaduskonna õppebaas, baasiks esmaste ning korduvate psühhooside teadusuuringutele, samuti psühhoosi prodroomperioodi teadusuuringule.

Haigla järjekorda saab panna tervishoiutöötaja telefonil 7318760 või meilitsi See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., vajalik seisundi täpsem kirjeldus.

Haiglasse tulles on soovitav kaasa võtta isikuttõendav dokument, isiklikud hügieenitarbed ning sussid.

Osakonda on keelatud tuua esemeid, millega võib kahjustada ennast või teisi (Vastavalt Psühhiaatrilise abi seadus § 9-le: alkohoolsed joogid, narkootilised- ja psühhotroopsed ained, relvad, käärid, noad, žiletid, välgumihkel, tikud, kõik klaasist esemed, lõhkeained, pürotehnilised ained ja pürotehnilised tooted jms).

Kaasavõetud ravimid (sh toidulisandid) tuleb anda valveõe kätte.

Joobes külalisi osakonda ei lubata.

Haigla territooriumil on keelatud pildistamine ja filmimine. Mobiiltelefoni ja arvuti kasutamine on piiratud ning sõltuv inimese seisundist ning haiglasse võtmise alustest.

Patsientidel on võimalus jalutada suletud õuealal, meil on igapäevaselt avatud tegevustuba, kus saab mängida lauamänge, koroonat, sõita veloergomeetril, lugeda värskeid ajalehti, tegeleda juhendaja suunamisel käelise tegevusega. Tegevustoas saab kasutada piiratud ulatuses ka arvutit.

Kõikides plokkides on külastusruumid, külastaja info Patsientide külastamine psühhiaatriakliinikus